Letos se opět pořádal Evropský šampionát České federace klubu vozítek s pedály. V Hradci Králové proběhl v sobotu 24. června 2023.
Už tradičně jsme se zúčastnili jako posádka speciálního vozítka pro zrakově postižené v podobě psa Fida. Výrobcem a provozovatelem vozítka je firma Awos, které tímto děkujeme za spolupráci. Fido je jedinečné vozítko. Kapotu tvoří veliká psí hlava a má dvoučlennou posádku: šlapacím „motorem“ je vždy člověk se zrakovým postižením a za ním stojí tzv. „mašer“, tj. vidící, který vozítko řídí a pomáhá „motoru“ odrážením se.

I při letošních závodech si naše posádka ve složení: Kája, Vašek, Míla a Vlado + „mašeři“ z firmy Awos, užili spoustu legrace. Střídali se ve šlapání (docela dřina) a povzbuzovali i kolegy jiných posádek, kteří měli masky nejen pohádkových postaviček. Celé odpoledne probíhala zábava, ale i tvrdé rychlostní soupeření. Proto jsme pyšní, že i když je Fido dvakrát větší a těžší než ostatní jednomístná lehká vozítka, v celkovém hodnocení získal 11. místo z 19 posádek. Naše posádka získala i speciální pohár za skvělý výkon a propagaci problematiky zrakově postižených. Gratulujeme!

Dáša Balcarová